Historie //

23.03.2014 12 ZASTAVENI JARA Kapitola 5 ZAPADÁ HIPÍK

Co říct při prvním poslechu této písně?

Ha!

Táhneme to přes kopák.

Tento rytmus snad na našich nahrávkách ani nemáme. Jsou umělci, pro který je to alfa a omega jejich celýho úspěchu. Jednou to přijít muselo a přišlo to u písně, kde se to náramně hodí.

Ondra Ježek protavil Pítrsem nahranej rytmus nějakým efektem a zní jako ta alfa a omega. Na východ od U2. Hodně na východ od U2.

Hipík zapadá na druhou stranu.

Lehce šíleným jsem se stal společně s tím šíleným rytmem v jednu chvíli i já, protože jsem kvůli této písní poslechl snad všechny písně od Abby. Mejňák totiž pořád tvrdil, že mu ta píseň připomíná Abbu, a já si říkal, že musím najít, co by to mohlo bejt. Stal jsem definitivním znalcem týhle švédský party. A pořád jsem to nemoh najít.

A Mejn furt: „To jsme měli doma vinylu, když jsem byl malej!“

Nakonec se ukázalo, že Abba žádnou takovou píseň nemá. Má ji jiná kapela, která se jmenuje Blondie. Hehe. Hrozně se mi ulevilo, když jsem na to přišel. Přitom mě to asi mělo naštvat. Úmyslně vykradený to samozřejmě není. Když už kurva něco kradu, tak to udělám tak, aby to nikdo nepoznal.

A hlavně – refrén, kterej je nejlepší, je náš.

„Vobhaj si to bejku,“ řekne arogantní blíženec v mojí palici.

Co dál?

Mejlovy kytary jsou v týhle písni jeho majstrštykem na celým albu. Taky je to jediná věc, kde došlo k tomu, že z vypalovačky se stala houpavka. Většinou to máme obráceně. Text jsem napsal, když jsem viděl dokument o prezidentský volbě. Tohle ze mě vypadlo a pak se mi ulevilo. Pak jsem to ještě několikrát přepsal.

A samozřejmě: pořád je tu líp než v mlýně.

Ale když začne pátý pivo vyplavovat ty mezi lidma udusaný sračky, tak to taky moc veselý není. A úplně nejhorší je to v rodinách. Zpívá si děda a nenávidí teta. A hipík veze s kytarou tripy. Je to totiž trochu magor. To jsem tam zazpíval jenom jednou v pracovní verzi. Nebyl jsem si úplně jistej, jestli to tam chci. Tak prostě někdy je. V koutku jsem si pokládal otázku, jestli to Ondra vyčmuchá, až to bude míchat.

Samozřejmě že to tam dal.

Nasadil ten svůj pobavenej škleb a fouknul to tam. Hipík měl vo zábavu postaráno. Přemejšlel jsem, kdo by ho mohl hrát v klipu.

Co myslíte?

Ten rytmus je boží.

Já je začínám chápat. Koho? No tamty.

Ty komerčáky přece.

stáhnout album

Ahoj lidi!

Tady si můžete zcela zdarma stáhnout naši novou "country" desku. Kdo chce, může nám poslat libovolnou odměnu. Budeme za ni moc rádi.

Každý, kdo přispěje, podporuje vznik další desky.

Děkujeme!

Márdi, Mejla, Mejn a Pítrs.